Így védekezhetünk a krumplibogár ellen
Néha nem elég csak lepermetezni a burgonyaveteményt, mert a krumplibogarak sokszor még a lepermetezett hajtásokat is megrágcsálják. Ha nem védekeznek ellenük hatásosan, akkor talán búcsút is mondhatnak az idei burgonyatermésnek, mert a bogarak az egészet elpusztítják úgy, ahogy van. Mivel ezek a bogarak imádják a burgonya leveleit, ezért képesek már csírájában elpusztítani a burgonyát, ugyanis a burgonyagumó a levelekből termelt tápanyagokat raktározza el. Ha pedig kárt tesznek a levelekben, a gumó se nő nagyra. Éppen ezért fontos óvnunk a burgonya hajtásait.
Ezeket a bogarakat kevésbé riasztja vissza a rezes permetszer, viszont kutatások bizonyítják, hogy a saját fajtájuk rothadó tetemeitől messzire menekülnek. Ezért érdemes már lehetőleg kora tavasszal kiszemezgetni a kertből a kártevőket és szétnyomni őket. Viszont a leghatásosabb ellenszer az, ha leszűrjük a szétlapított bogarakat vízzel, majd azzal permetezzük le a növényeket. Ez egy igen hatásos ellenszer, bár a hatása csak 4-5 napig tart. Éppen ezért nem árt már csírájában elfojtani a rajzásukat és kora tavasszal elkezdeni irtani öket. Ezt persze többször kell megismételnünk.
Olyan is előfordulhat, hogy a bogarak jóval nagyobb túlerővel térnek vissza nyáron. Ilyenkor már nehéz lenne őket egyenként szétlapítani, ezért a permetszerhez kell nyúlnunk. Érdemes két-három alkalommal permeteznünk. Viszont ezzel még nincs vége a mulatságnak, ugyanis ott vannak még a lárvák. Ilyenkor érdemes valamilyen rovarirtó szert beszerezni és azzal kiirtani őket.
Praktikus a kikelt növényre fátyolfóliát tenni takarásnak, mely megakadályozza a krumplibogár érkezését!!
Vegyszerek: CORAGEN, LASER DUPLO, NOVODOR
+Káliszappan a kitinvázat védő viaszréteget fellazítja, ezért érzékenyebbé válik a rovarölőszerrel szemben.